Bývalí zaměstnanci podniku totiž chystají setkání s kolegy, které mnohdy již léta neviděli. „Nechceme posuzovat současný stav, chceme jen docela obyčejně zavzpomínat na staré časy,“ řekl jeden z party bývalých zaměstnanců Šumavanu Josef Uhříček, který pozvánku do redakce Prachatického deníku zaslal. Právě Josef Uhříček patří mezi zaměstnance, kteří se stále scházejí ve Vimperku. Z jejich hlavy pak společně vzešel nápad, že pozvou i ostatní, které už léta neviděli.

Podle jeho slov totiž nebyl čas strávený v podniku Šumavan jen o práci, ale také o přátelství. „Vaše práce byla vždy vysoké kvality a znala ji celá Evropa,“ připomínají bývalí zaměstnanci Šumavanu.

Josef Uhříček připomněl, že nejde jen o setkání zaměstnanců z Vimperka. Šumavan měl totiž své závody také v Klatovech, Domažlicích, Prachaticích a Vodňanech. Na setkání by tak klidně mohlo přijít až pět set lidí.

Setkání bývalých zaměstnanců národního podniku Šumavan proto parta nadšenců naplánovala na 21. května. „Předpokládaný začátek je naplánován na druhou hodinu odpoledne. Zváni jsou všichni,“ uzavřel Josef Uhříček.