Usilovat chtějí pouze o odkoupení jedné z nich.
„Rozhodli jsme se, že podáme nabídku na odkoupení bytového domu číslo popisné 15. O obě bytovky ale zájem nemáme,“ potvrdil Deníku starosta Strážnýho Jiří Vacek. Důvod, proč se tak zastupitelé rozhodli, tkví především v rozdílném stavebním řešení obou domů. „Pro bytovku, o kterou se chceme ucházet, hovoří především fakt, že vnější vzhled budovy působí jako jeden dům. Navíc, když jsme dělali rekonstrukce té části bytovky, která je v našem majetku, udělali jsme odvodnění jak pro naši část bytovky, tak pro část ve vlastnictví Správy parku. Navíc jsme měnili střechu na celém objektu. Protože máme do bytovky investovány naše prostředky, budeme podávat nabídku na její odkoupení,“ vysvětlil Jiří Vacek. Bytovka, o kterou má Strážný zájem, má šest bytových jednotek vždy po dvou v první a druhém patře a v podkroví. Minimální nabídková cena na bytový dům starý zhruba 36 let, činí 2,3 milionu korun.
V objektu, o který má Strážný zájem, je rozdílný způsob vytápění. Zatímco v části, která patří městysi, je vytápění zajištěno prostřednictvím tepelného čerpadla, v části ve vlastnictví Správy mají nájemníci ve svých bytech dosud lokální topení. „Pokud by v budoucnu ještě byla obdobná výzva na změnu vytápění, a nám se podařilo získat od Správy druhou část bytovky, určitě bychom požádali o dotaci na instalaci tepelných čerpadel i do č. p. 15,“ zvažuje možnosti vylepšení stavu objektu starosta.
Výzva k podání nabídek skončila 28. února. Obálky s nabídkami budou přijímány 9. března v čase 15 až 15.10 hodin a vzápětí budou nabídky veřejně otevřeny a vyhodnoceny přímo v sídle Správy parku ve Vimperku. Druhá bytovka není pro městys Strážný zajímavá ani za nižší nabídkovou cenu ve výši dvou milionů korun.