Jejich letošní novinkou jsou vstupenky. „Původní papírové pohlednice letos nahradí vinylové pásky v různých barvách,“ řekla Deníku vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Městského úřadu a zároveň šéfka organizačního štábu slavností Růžena Štemberková.
Vinylovými pásky chce totiž město zabránit únikům finančních prostředků na vstupném. „Byli totiž tací, kteří si vstupenku házeli třeba přes zeď Parkánu,“ upřesnila Vlaďka Čapková z prachatických KIS. Zároveň budou u vstupů do centra, kde se městské slavnosti odehrávají, pracovníci najaté agentury. „Ti všem návštěvníkům pásky připnou na ruce. Lidé, kteří si vstupenku kupují už nyní v předprodeji v prachatickém Infocentru, nedostanou pásek ale papírovou vstupenku, kterou pak na pokladně vymění za pásek, jež jim pracovníci agentury připnou na ruku,“ upřesnila Štemberková. Dvoudenní náramek nesmějí návštěvníci sundat. Platí jen nezničené.
Pásky jsou rozlišeny různými barvami, to podle toho, na jaký den si je návštěvník zakoupí. Z vinylu jsou záměrně, to aby nemohlo dojít k jejich poškození v případě vstupenky dvoudenní. „Jde o podobný systém jako na mnoha festivalech. Lidé je znají také ze zahraničních hotelů z dovolených,“ vysvětlila. Na první pohled tak bude jasné, kdo má na jaký den zaplacený vstup a nemůže dojít k mýlce. Páska může zůstat na ruce i při mytí, nedojde k jejímu poškození.
Pokladny budou v Dolní bráně a ulicích Husova, Klášterní a Solní. „Volný vstup zůstane i nadále do pivovarské zahrady ve Štěpánčině parku,“ upřesnila Čapková.


Ceny a barevné rozlišení vstupenek

modrý pásek – dvoudenní – v předprodeji 100 Kč, volně 130 Kč
červený pásek – pátek – v předprodeji 60 Kč, volně 100 Kč
žlutý pásek – sobota – v předprodeji 60 Kč, volně 100 Kč
fialový pásek – slevněná pro ZTP, ZTP/P, senioři nad 65 let a děti od 6 do 15 let – v předprodeji 60 Kč, volně 80 Kč
růžový pásek – oranizátoři – zdarma
zelený pásek – trhovci, účinkující, lidé bydlící nebo pracující v centru – zdarma. Zdroj: KIS Prachatice