Jak hodnotíš povolební vyjednávání do zastupitelstva v minulém roce?Povolební vyjednávání byla dlouhá, náročná, plná kompromisů, což vyplývá z počtu stran a uskupení, které se do zastupitelstva města dostaly. Nakonec vznikla středopravá koalice složená z pěti stran a uskupení ODS, Pro Prachatice, TOP 09, KDU-ČSL a Volba pro Město.
Teprve čas ukáže akceschopnost této politické reprezentace města. Uvědomuji si, že někteří občané chtěli určitou změnu, ale k této změně nevznikl po volbách dostatečný mandát. Důležitým momentem bylo také to, že uskupení Pro Prachatice se přiklonilo k středopravé koalici. Přesto věřím, že toto uskupení bude pro město přínosem.

Co by jsi chtěl v Prachaticích změnit a jako zastupitel města prosadit?
Hlavní důraz budu klást na udržení vyrovnaného rozpočtu města, v žádném případě nepodpořím schodkový rozpočet. Připravit privatizaci městského bytového fondu, zkvalitnění městského webu, příprava nového územního plánu podle potřeb obyvatel města s vymezením nezastavitelné veřejné zeleně. Rád bych se spolupodílel na projektu nového kulturně vzdělávacího centra s moderní knihovnou jako střediska občanských a neziskových aktivit. Zapojit více občany do rozhodování o městských investicích a rozvoji městských služeb.

Jaká máš očekávání od roku 2011?
Možná, že má očekávání jsou neskromná, ale rád bych se dočkal, a to nejen v roce 2011, že se lidé budou k sobě chovat ohleduplně a s větší tolerancí, abychom si všichni uvědomili, že na jedné straně je svoboda, kterou už tady 20 let máme, ale že tato svoboda úzce souvisí i s odpovědností za svůj vlastní život, život našich rodin a za vše, co děláme a jak se chováme. Jak řekl Saint de Exupéry: „Největším bohatstvím člověka jsou mezilidské vztahy“.

Jaký největší sportovní úspěch za loňský rok českých sportovců Tě potěšil?
Většinou preferuji úspěchy v individuálních sportech, takže na první místo bych dal dvě olympijská zlata Martiny Sáblíkové, úspěch Lukáše Bauera v klasickém lyžování a účast Tomáše Berdycha ve finále loňského Wimbledonu. Z kolektivních sportů je to samozřejmě titul hokejových šampiónů na loňském MS v ledním hokeji.

Co Tě nejvíce zaujalo na cestě po USA?
To už je dva roky, co jsem s rodinou cestoval po západním pobřeží USA. Výchozím bodem naší cesty bylo město Portland ve státě Oregon na severozápadě USA.
Město Portland proto, že zde bydlí bratranec mé ženy, kterého jsme samozřejmě navštívili. A největší zážitky? Americké motely, které jsou součástí velikánských řetězců s mnoha pobočkami, kde se dbá na uniformitu standardů až do posledního ručníku či toaletního papíru v různých cenových relacích.
Návštěva obrovského mořského parku Seaworld v San Diegu, pro nás suchozemce vše, co je spojeno s mořem, je velice atraktivní a přitažlivé, z měst San Francisco s pevností Alcatraz.

Plánuješ zase nějakou zajímavou cestu do zahraničí?
Zatím žádnou konkrétní cestu neplánuji, i když mě láká cesta do země vycházejícího slunce, tedy do Japonska, ale to jsou zatím jenom sny.

Příští úterý bude na otázky MUDr. Milana Bolka odpovídat primář JIP Nemocnice Prachatice, a. s. MUDr. Čeněk Adamec.