Když se však ohlédneme za tím právě končícím, tak si to určitě můžeme směle říci.
Úspěchů v roce 2010 byla řada nejen na krajské, ale i hojně na celostátní a určitě ne náhodou na evropské a světové úrovni. Vypočítávat je, by zabralo opravdu hodně místa a navíc by to mohlo o lecčems napovědět v pořadí nejúspěšnějších sportovců okresu ve všech kategoriích, které budou vyhlášeny 28. ledna při galavečeru ve vimperském hotelu Zlatá Hvězda. A protože chceme nechat všechny v napětí až do poslední chvíle, průřez úspěchy roku 2010 dělat nyní nebudeme.
Jisté však je, že se na světlo světa derou další mládežnické hvězdičky a mnohé hvězdičky z let minulých již začínají zářit mezi hvězdami juniorského či dospělého sportu v republice. Čím déle pak zůstávají pod křídly oddílů z našeho okresu, tím větší reklama to pro náš sport na Prachaticku je.
Drtivá většina těch, které jsme před koncem kalendářního roku zpovídali, se soustřeďuje na české republikové šampionáty a ve většině nejsou bez šancí. Do republikové špičky patří lyžaři Sokola Stachy i Ski klubu Šumava Vimperk, mladí triatlonisté ŠuTri Prachatice, českou extratřídou jsou prachatičtí střelci z perkusních zbraní, Prachaticko zná republika i díky stolním tenistům, judistům či karatistům, bikerům, nebo plavcům. A řada zástupců těchto jmenovaných sportů patří nejen do evropské špičky, ale prohánějí i světovou konkurenci.
Ani v kolektivních sportech náš okres nezaostává, vysoko v republikových soutěžích budou bojovat sáloví fotbalisté, judisté a stolní tenisté, o postup do republikových soutěží dvakrát usilovali netoličtí volejbalisté a i v této sezoně vedou krajskou tabulku. Výborné výsledky podávají i beachvolejbalisté z Husince, kteří patří do republikové špičky a soupeři s nimi musejí počítat i v dalším roce.
Jak je vidět, sportu se u nás v pohraničí daří i ve skromných podmínkách, a tak držme palce, ať se našim zástupcům daří i dál.

Tváře šestadvaceti sportovců Prachaticka a jejich sportovní přání pro příští rok najdete v pátečním tištěném vydání Prachatického deníku.