Na rozdíl od jednání z počátku února, kterého se odmítli zúčastnit starostové šumavských obcí na protest proti nepředjednaným podmínkám zejména s ohledem na splouvání Teplé Vltavy, aktuálního jednání se zúčastnit chtějí. „Na Radu zástupci starostů v Regionální sekci půjdeme, nicméně ještě v tuto chvíli nevíme, zda se vůbec uskuteční,“ sdělila Deníku včera odpoledne starostka Borový Lad a předsedkyně Regionální sekce Jana Hrazánková s tím, že se hovoří o možném zrušení jednání Rady ze strany ředitele Správy NP a CHKO Šumava (Správa) Františka Krejčího.

Pokud by se dnes nebo v nejbližší době Rada nesešla, s největší pravděpodobností by se tak nestihlo projednání nového Návštěvního řádu tak, aby mohl začít platit od 1. května letošního roku. „Budeme se obě sekce, tedy jak Regionální, tak Vědecká, snažit věci vyřešit tak, aby v takovém případě období bez platného Návštěvního řádu trvalo po co možná nejkratší dobu,“ přislíbila za Regionální sekci její předsedkyně.
Důvod, proč ředitel Krejčí včera se svoláním rady váhal, je podle jeho slov chybějící zásadní dokument pro jednání o novém Návštěvním řádu. „Čekáme na posudek Natury ohledně splouvání Teplé Vltavy, což je klíčový dokument pro další jednání,“ uvedl ředitel Správy. Bez tohoto podkladu by jednání Rady skutečně nemělo smysl, protože právě stanovení podmínek splouvání je zcela zásadní zejména pro Regionální sekci. Podle Františka Krejčího je ale na projednání Návštěvního řádu ještě několik dnů čas. „Předpokládali jsme složitá dohadování právě kolem splouvání Teplé Vltavy, takže jsme s přípravou Návštěvního řádu začali s určitým předstihem. Na projednání máme tedy čas do 12. března,“ dodal Ředitel Správy. „Světlo na konci tunelu tedy ještě nezhaslo,“ uzavřel František Krejčí.

7.54 hodin - Jednání rady se dnes neuskuteční. Informovala o tom Správa NP a CHKO Šumava s tím, že nový termín bude upřesněn.