V pokoji, v němž totiž dvojice spala, se v noci na čtvrtek v podstatě zřítil strop. Přesněji z něho opadaly stropní překlady, takzvané hurdisky. Při nehodě byli manželé lehce zraněni. Přivolaná záchranná služba je převezla do prachatické nemocnice, odkud byli po ošetření oděrek propuštěni.

Manželé, kteří si prožili hodně nepříjemnou noc, se ale nepodařilo v Husinci zastihnout. Podle zjištěných informací totiž raději odjeli z místa noční nehody pryč.

V šoku

„Na místo byli přivoláni i naši policisté, kteří se do Husince vrátili ještě dnes dopoledne. Šetří, jak k pádu hurdisek došlo,“ informovala prachatická policejní tisková mluvčí Radka Sovová.

Majitel penzionu se odmítl k celé události vyjádřit. Podle svých vlastních slov sice byl na cestě do Husince, ale protože místo ještě neviděl, nechtěl nic komentovat, ani se sejít. „Vyjádřím se až ve chvíli, kdy budu mít k dispozici výsledky od odborníků,“ řekl nekompromisně Ota Komárek.

Jak se Deníku z neoficiálních zdrojů podařilo zjistit, tak v penzionu byl vedle manželů ubytován ještě jeden host, který se snažil dvojici pomoci. Dveře do pokoje přes hromadu prý nejprve nešly otevřít. Na manžele podle všeho začala nejprve padat omítka, následovaly ji zmíněné hurdisky.

„Snažili jsme se dohnat správce penzionu, ale ten je v tuto chvíli na dovolené. Po příjezdu na místo sanitka zraněné odvezla do nemocnice, kde byli ošetřeni. Lékaři na rentgenu zjišťovali, zda nemají vnitřní zranění. Oba manželé mají naštěstí jen lehké oděrky. Byli hlavně v šoku,“ popsala situaci, která panovala v husineckém penzionu ve čtvrtek ráno, místostarostka města Husinec Vlasta Kalinová s tím, že problém nastal zřejmě kvůli závadě na materiálu.

„Ubytovaným jsme sehnali náhradní nocleh v dalším penzionu ve městě. V jiných situacích evakuujeme nebo poskytujeme náhradní ubytování v tělocvičně místní základní školy. V tomto případě se ale jednalo pouze o tři osoby, vyřešili jsme to tedy tímto způsobem,“ upřesnila místostarostka Kalinová.

Náhradní nocleh

„Asi v půl druhé ráno na nás někdo zvonil. V takovou hodinu nás napadlo jen to, že se muselo něco stát. Šli jsme ven a před dveřmi stáli policisté. Objasnili nám, co se stalo a manželský pár jsme samozřejmě ubytovali. Nemohli jsme je přeci nechat stát na ulici,“ vylíčil majitel jiného husineckého penzionu Miroslav Petrlík.

Podle jedné z místních obyvatelek je penzion z těch, o němž se dobře mluví. „Nikdy by mě nenapadlo, že by mohl spadnout strop. Všem známým, kteří k nám jezdí, zajišťujeme ubytování právě tam. Teď je otázka, kde se stala chyba,“ říká k nehodě.

„Asi před třemi lety bylo období, kdy v mateřských školách a v několika kancelářích na různých místech republiky padal strop. Myslím, že tehdy se jednalo o takzvané hurdisky. Je možné, že ty, které jsou v penzionu, jsou třeba z té vadné série. Ale to jsou jen dohady,“ myslí si další obyvatel Husince.

Před časem uvažoval o koupi zmíněného penzionu i Jaroslav Neužil. „Říkat si, že je to štěstí, že jsme ho nekoupili, to nejde. Tohle je věc, kterou nikdo neovlivní, majitel navíc penzion zrekonstruoval. Před lety přece s hurdiskami problém byl, takže bych to přisuzoval spíše tomu. Podle mě se jedná o neštěstí, které nikdo neovlivní,“ poznamenal ve čtvrtek Jaroslav Neužil.