Ten neváhal, vyšplhal až na nejvyšší sochu a na její hlavu poté usadil odpadkový koš. Svůj čin provedl někdy o uplynulém víkendu.

„Jděte se na to podívat. Drzost některých lidí je opravdu neskutečná. Tady klid nebude nikdy,“ řekl rozhořčeně včera ráno Václav Srbený, vedoucí místní pracovní čety.

Dále upozornil na to, že zaměstnanci jsou nuceni po víkendu pravidelně odklízet nepořádek, který úmyslně způsobují někteří občané.

Je fakt, že podobné zlomyslné činy nejsou na netolickém náměstí výjimkou. Místní se tak již dříve mohli setkat například s rozházenými odpadkovými koši, lavičkou v kašně, nápisy na zdech a lavičkách či kašnou plnou pěny.

Tento problém by možná vyřešil kamerový systém, o který měla radnice veliký zájem. Bohužel městská kasa v současné době není tak plná, aby si vedení mohlo jeho nákup dovolit.

Nepomohou zřejmě ani zvýšené policejní kontroly, to by totiž museli policisté stát na náměstí celou noc, a to není dost dobře možné.

„Pomohlo by jediné, kdyby se ti, co dělají takové věci, změnili. Takhle se svatý Jan Nepomucký musí otáčet v hrobě,“ shodují se netoličtí obyvatelé.