Ten v srpnu v ulici Sušická nejdříve sledoval a poté přepadl stejně starou Petru Š. Ukradl jí kabelku s cennostmi a navíc jí vyhrožoval smrtí.

Noc hrůzy

Klidná procházka v ulicích města se tak pro Petru Š. stala nocí, na kterou jen tak nezapomene. Události oné noci nejdříve před soudcem Robertem Pekárkem popisoval Jaroslav P. „Projížděl jsem v autě kolem ní. Potřeboval jsem peníze. Následně jsem auto zaparkoval. Sledoval jsem ji, pak se k ní přiblížil a chytil zezadu. Chtěl jsem jenom, aby zahodila kabelku na zem. To také udělala a pak normálně odešla. Určitě jsem jí nevyhrožoval. Už vůbec jsem ji nedržel za pusu a nos, aby nemohla dýchat,“ upřesnil mladík.

U soudu Jaroslav P. neustále opakoval, že svého činu lituje a že neví, proč to vlastně udělal. Stejně tak se několikrát omluvil poškozené. Z kabelky muž ukradl mobilní telefon se Sim kartou, svazek klíčů či peněženku s doklady. „Doklady jsem spálil a spolu se Sim kartou, kabelkou a peněženkou vyhodil na odstavném parkovišti na cestě do Zdíkova. Nechal jsem si hlavně peníze. Ty jsem potřeboval na benzin. Mobil jsem měl v úmyslu v budoucnu prodat,“ pokračoval Jaroslav P.

Stále vystrašená Petra Š. před Robertem Pekárkem vyprávěla, jak moc se onu noc bála. „Všimla jsem si toho, že kolem mě někdo projížděl v autě a podezřele se na mě díval. Když mě přepadl, chytil mě za nos i pusu a dotlačil k zídce. Když jsem mu říkala, že nemohu skoro dýchat, odpověděl, že je mu to jedno a že mě klidně podřízne. Jestli si to nenechám pro sebe, nebude pro něj problém si mě najít. Jednou po mě chtěl, abych si lehla na zem, poté mě zase zvedl. Osahával mě pod oblečením, což bylo hodně nepříjemné. Připadalo mi, že vůbec neví, co chce. Pak chtěl moji kabelku. Strašně jsem se bála,“ vzpomínala na osudnou noc žena před soudem.

Tvář mladíka žena neviděla, přesto ho bezpečně poznala podle auta. „U nás na sídlišti jsem již několikrát viděla jeho i jeho vůz. Když mě pronásledoval, poznala jsem ho i podle postavy a výšky. I dnes, když ho vidím u soudu, všechno to odpovídá,“ potvrdila poškozená. Jaroslav P. vrátil poškozené mobil, peněženku i kabelku. „Kabelka ani peněženka se už použít nedaly, ležely v lese a byly zcela nasáklé vodou,“ dodala poškozená.

Snadná kořist

I přesto, že podle státní zástupkyně a obhájce by byl na místě podmíněný trest se zkušební dobou, výrok soudu zněl jinak. Za trestný čin loupeže půjde Jaroslav P. na dva a půl roku do věznice. Navíc bude muset poškozené zaplatit škodu téměř tisíc korun. Podle soudu si počínal hrubě. Navíc si vybral oběť, která neměla možnost se bránit.