Ten je momentálně ve výkonu trestu odnětí svobody na dva a půl roku za trestný čin loupeže, za nějž jej odsoudil tentýž soud v listopadu loňského roku. Pro obdobný trestný čin jej navíc teprve čeká hlavní líčení v březnu u Okresního soudu ve Strakonicích.

Včerejší hlavní líčení před senátem prachatického soudu, jemuž předsedal Robert Pekárek, ale projednával jinou trestnou činnost J. P. Ten se měl na podzim 2008 v rozmezí zhruba jednoho měsíce dvakrát dopustit omezování osobní svobody v Nebahovské ulici poblíž prachatické nemocnice. V obou případech nejprve osahával a následně omezoval na pohybu dívky, kterým opakovaně nabízel, zda by si s ním nechtěly užít.

Obžalovaný v úvodu senátu sdělil, že neví, co by ke svému jednání uvedl s tím, že už si na věc nepamatuje. První čin se jen snažil zlehčit tím, že se jednalo o sázku s neznámým mladíkem o přibližně tři sta korun, že dívku plácne po hýždích. Jeho výpovědi ale soud neuvěřil. Naopak za věrohodné označil svědecké výpovědi obou poškozených dívek, které osobně před senátem vypovídaly o prožité události a obě přímo v soudní síni také označily J. P. jako pachatele trestného činu.

„Máte velice statečnou dceru,“ poděkoval předseda senátu Robert Pekárek otci, který mladší ze svědkyň k soudu doprovázel.
Již při hlavním líčení upozornil předseda senátu obžalovaného, že ve vztahu k právní kvalifikaci lze jeho jednání posuzovat jako trestný čin vydírání, což se nakonec také stalo. V závěrečné řeči navíc předseda senátu upozornil, že na jednání obžalovaného J. P. by bylo možno nahlížet také jako na trestný čin pokusu o znásilnění.