Kvůli sněhovým převisům, které z důvodu nepřístupnosti pro jakoukoli techniku nejsou schopni odstranit ani profesionální hasiči, upozornili již ve středu chodce městští strážníci na možné nebezpečí výstražnou páskou a kvůli hrozícímu pádu sněhu ze střechy tudy zakázali průchod. „Tu nám ale někdo dnes ráno odstranil. Nechápu, jak může být někdo tak bezohledný a vystavit druhé takovému nebezpečí,“ pozastavil se včera nad jednáním neznámého člověka velitel městských strážníků ve Vimperku Pavel Dub.

Steinbrenerova ulice je skutečně příliš úzká a navíc je místními dost frekventovaná. I proto tam strážníci pásku umístili. „Chtěl bych všechny chodce upozornit, aby se skutečně raději této zkratce alespoň na čas vyhnuli,“ požádal Dub vimperské obyvatele o pochopení. Na druhou stranu zdůraznil, že za sníh na střechách odpovídají majitelé objektů a pouhé upozornění je nezbavuje případné odpovědnosti za vzniklý úraz. „Pochopitelně se pokusíme vyjít majitelům s označením kritických míst vstříc, ale kdybychom to měli udělat všude, nebude nám stačit páska. Skutečně nestačí jen opřít o dům k chodníku lať s upozorněním, že padá sníh ze střechy,“ dodal velitel vimperských strážníků.

Také podle ředitele územního odboru HZS Prachatice Milana Raby za odstranění sněhových převisů nebo rampouchů odpovídá majitel objektu. „Momentálně máme podobných technických zásahů minimum. Pokud vyjedeme, přednost mají objekty veřejného zájmu,“ dodal