„V tomto úseku se zastavila mezi šestou a osmou hodinou veškerá doprava,“ řekl k počasí vedoucí dopravního inspektorátu Policie ČR Martin Grožaj. Pod vrstvou ujetého sněhu čekala na řidiče pořádná ledovka. A tak raději odstavili svá auta včas.

Do rána se pak silničářům podařilo všechny vozovky upravit a také řidiči jízdu zvládli bez potíží. Do oběda neměli dopravní policisté hlášenu žádnou nehodu. „Pokud se nějaká stala, tak ji vyřešili šoféři na místě pomocí euroformuláře,“ upřesnil policista. Okolo půl deváté ráno pak sjel do příkopu řidič červeného auta v kopci z Netolic do Obory. Ten téměř nepoškozené auto ale během několika málo minut vyprostil.

Naprostý klid bez sněžení včera odpoledne hlásil také starosta z šumavské Kvildy Václav Vostradovský. „Při té přeháňce ve středu večer připadlo zhruba pět centimetrů. V této chvíli je sice zataženo, ale sníh nepřibývá,“ postěžoval si starosta. Právě Kvilda se v zimních měsících rozrůstá o několik stovek lidí, kteří tam tráví zimní dovolenou.

Většina lyžařských areálů se chystá o víkendu opět spustit vleky. K tomu by mělo být počasí ideální. Meteorologové předpokládají teploty zhruba dva stupně pod bodem mrazu. Sníh by se měl proto na kopcích udržet.

Včerejší odpolední teploty na Prachaticku se pohybovaly v rozmezí mínus půl stupně ve Vitějovicích až do mínus sedmi stupňů na šumavském Zadově. „Obleva je pryč, naši lidé sledují počasí, aby mohli spustit zasněžovací systém. Víkend ale slibuje parádní lyžovačku,“ řekl ředitel LA Zadov Milan Čertík.