Bez problémů byly včera sjízdné silnice v celém regionu. Ve tři hodiny ráno ale dispečinky prachatického střediska Správy a údržby silnic (SÚS) vyslaly do terénu veškerou techniku. „Venku bylo šestadvacet sypačů,“ upřesnil dispečer SÚS v Prachaticích Miloslav Čepička.
Okolo jedenácté hodiny dopoledne ale byla včera těžká údržbová technika zpět a čekala na případný další výjezd.
„V okolí Kvildy a Churáňova napadlo přes noc do pěti centimetrů sněhu a na ostatních místech Prachaticka pak zhruba dva centimetry,“ doplnil ještě Miloslav Čepička. Dodal však, že kamiony i osobní auta projížděla okresem bez problémů. Žádné oznámení o nesjízdnosti nebo havarovaných vozidlech, jež by bránila v jízdě, dispečer včera řešit nemusel.
Ani dopravních nehod zatím nepřibylo. „Možná to ale bude ovlivněno výší škody při dopravních nehodách, řidiči ty s malou škodou hlásit nemusejí,“ doplnil vedoucí prachatického dopravního inspektorátu Martin Grožaj. Ani on neměl žádné hlášky o případných zablokovaných vozovkách vinou kamionové dopravy na Prachaticku.

Údržba vozovek

Správa a údržba silnic udržuje na Prachaticku 690 km vozovek. Nejhorší situace bývá na Šumavě, tedy poblíž Kvildy a Churáňova. Nástrahy zimy zmírňuje 26 sypačů, které vysílají 2 dispečinky.