Silničáři se však s celou situací vypořádali velmi rychle a dopoledne již žádné větší potíže na silnicích nebyly. „V noci na některých místech zůstaly kamiony, hodně to na silnicích přimrzalo. V současné době máme všechny vozy v terénu a nemám hlášeny žádné problémy,“ potvrdil včera dopoledne ředitel Správy a údržby silnic Prachatice Jiří Růžička.

Pozdě v práci

Někteří lidé se včera dostali pozdě do práce, jelikož několik autobusů mělo zpoždění. „Vina nebyla na naší straně. Průjezd nám znemožnily kamiony, které uvízly a zablokovaly silnici. Jednalo se o úsek u Těšovic a Bělče nedaleko Prachatic, kde nebylo možné projet v ranních hodinách. Jinak naši řidiči žádné potíže s jízdou neměli,“ vysvětlil dispečer ČSAD autobusů České Budějovice v Prachaticích František Petrášek.

Velké komplikace nebyly ani na hraničním přechodu Strážný. Na Šumavě sice napadlo až 20 centimetrů sněhu, ale projet se dalo. Jen v nočních hodinách vyžadovala německá strana sněhové řetězy. Zejména na silnicích nižších tříd musejí dbát řidiči zvýšené opatrnosti, ale stejně by to mělo platit i u hlavních tahů. I přes den nadále sněžilo, a tak se stav na silnicích mohl zhoršovat.

„Znovu musím zdůraznit, že v rámci zimní údržby se pouze zmírňují následky povětrnostních vlivů, sněžení a podobně. Každý musí nejprve začít sám od sebe a ne jen křičet, že silničáři zase zaspali, protože tak tomu není. V každém případě, bude letos zřejmě dlouhá zima, takže by měl být každý připraven,“ konstatoval vedoucí prachatického dopravního inspektorátu Martin Grožaj.