Místní policisté už mohou opět pracovat ve vlastní budově. Včera byl zahájen provoz zrekonstruovaného Obvodního oddělení Policie ČR ve Volarech (OO P ČR).
Opravy stály zhruba 8,5 milionu korun. „Vnitřní prostory se kompletně změnily. Jsou zde nové místnosti, podlahy sociální zařízení, okna a mnoho dalšího,“ sdělil vedoucí OO PČR ve Volarech Pavel Bártík. Ten hodnotí nové prostředí velmi kladně, a to nejen pro své kolegy, ale také pro veřejnost.
„Pro občany, kteří k nám přijdou něco nahlásit nebo oznámit, je zde nová přijímací místnost. Je to příjemné kulturní prostředí, kde budou mít lidé neustále kontakt s policistou,“ pokračoval Pavel Bártík.
I pro problémové osoby je zde nová místnost. V případě, že bude někdo dělat potíže a byl by agresivní, může být do této zamřížované místnosti uzavřen.
„Nové prostředí je mnohem příjemnější i pro nás. Máme zde vlastní velkou šatnu, ubytovnu, kde je možné přespat, nové sociální zařízení, zasedací místnost či kuchyňku,“ vyjmenoval Pavel Bártík. Navíc v budově je takzvaná rekognicová místnost, známá z amerických filmů jako místnost se zrcadlem průhledným jen z jedné strany.
Opravené oddělení bude sloužit 15 policistům. Budova je však dostatečně veliká a může jich zde pracovat i více.