„Slunovrat v sobě nese ryzí punc opravdovosti, neboť objektivně a pro všechny tvory naší planety představuje významný okamžik. Oslavy slunovratů mají obrovskou tradici. Zimní i letní slunovrat slavily mnohé staré civilizace a sílu slunovratních rituálů ctili duchovní lidé po celé zemi. A zároveň se ten samý den slaví Evropský den hudby. To je myslím dostatečný důvod k uspořádání nějaké neobvyklé hudební akce. A když slunce, tak Afrika,“ vysvětlil podněty, které vedly k uspořádání Malé oslavy slunovratu na zámeckých arkádách, Petr Moravec.
Protože nejlepší způsob, jak nějakou hudbu či tanec zažít, je hrát a tančit, pozvali nakonec pořadatelé do Vimperka skupinu TIDITADE, která se zabývá západoafrickým hudebním a tanečně-pohybovým uměním a do jejího repertoáru patří jak, tradiční skladby a tance, upravené aranže západoafrického folkloru tak, i vlastní tvorba.
„Páteční slavnost bude pohodová záležitost za zvuků bubnů, a proto doporučujeme každému vzít si sebou příslušný instrument, aby se mohl přidat a bude-li chuť, uspořádáme i malý západoafrický bubenický kurz,“ zakončil pozvánku na páteční večer Petr Moravec.
Na doplnění snad jen to, že Malá oslava slunovratu začíná v osm hodin večer a vstupné činí 60 korun. Majitelé průkazek Rockového klubu zaplatí pouze polovinu.