Další ročník Slavností solné Zlaté stezky mají Prachatičtí za sebou. Od pátku do ranních nedělních hodin patřilo město všem, kteří se chtěli pobavit, dobře najíst a napít. V pátek odpoledne, sotva předal starosta města Jan Bauer rychtářské právo a do města vjela karavana soumarů, se dali návštěvníci slavností počítat na tisíce. Počty návštěvníků se pak nesnižovaly ani se soumrakem a nocí.
Ještě v době, kdy se před hlavním pódiem na Velkém náměstí spustila ohňová show, bylo náměstí zcela zaplněné. Nejinak tomu bylo i ve Štěpánčině parku nebo na Parkáně.
Tradičně, když se centrem města vydal v sobotu ráno renesanční průvod se starostou a Monikou Absolonovou v kočáře, lemovaly jejich cestu opět tisíce diváků. Ti si nenechali samozřejmě ujít ani vystoupení Moniky Absolonové, která jej zahájila muzikálovými hity.
Překvapivě nižší počty nepřinesl ani sobotní večer, který v jiných letech byl co do počtu návštěvníků přeci jen klidnější. Tentokrát se směle vyrovnal pátku. Ve chvíli, kdy se na pódiu Velkého náměstí „zabydlel“ Dan Nekonečný se svojí show, tančily pod pódiem stovky návštěvníků.
Stín na celé slavnosti vrhla smutná událost, a to úmrtí v řadách soumarů, kteří z Grainetu přivezli do Prachatic sůl. V noci z pátka na sobotu zemřel jeden z jejich členů, bývalý starosta Grainetu a předseda grainetského Soumarského spolku. Návštěvníci uctili jeho památku minutou ticha.