Sociální zařízení předělá obec částečně svépomocí. „Jedná se o akci menšího rozsahu. Většinu uděláme sami, například vybouráme zdi, aby pro nové WC a umyvadla bylo dostatečné místo,“ uvedl Petr Fleischmann.

Když bude vyšší počet umyvadel i toalet z dosavadních třech na šest, tak obec splní požadavky hygienické kontroly, podle které stávající počet toalet a umyvatel na počet dětí nevyhovuje. Rekonstrukce sociálního zařízení je hlavním krokem před začátkem budování přístavby. „Projekt na přístavbu o velikosti šedesáti metrů máme kompletně hotový,“ sdělil Petr Fleischmann.

V současné době Šumavskohoštičtí čekají na konec srpna, kdy by měli mít v rukách stavební povolení a rozhodnutí o nabytí právní moci.

„Stavební firma má termín dokončení přístavby do Vánoc,“ upřesnil starosta obce s tím, že rodiče ani děti se nemusejí bát, provoz nebude omezen dlouhodobě. „Na podzim budeme sice muset mateřskou školu na pár dní uzavřít, aby se propojily nové prostory přístavby a stávající prostory, ale s většími komplikacemi nepočítáme,“ vysvětlil Petr Fleischmann.

Přístavba bude na východní straně budovy obecního úřadu, z nových šedesáti metrů vznikne jednak šatna a samozřejmě hrací místnost pro docházející děti.

„V současné době čekáme jen na stavební povolení, které by mělo přijít zhruba do konce srpna,“ uvedl starosta.

Do té doby také musejí mít v Šumavských Hošticích jasnou i otázku financování a přesný rozpočet. „Nejprve jsme počítali s částkou šest set tisíc korun. Nyní se zdá, že přístavba bude stát osm set tisíc,“ sdělil Petr Fleischmann.

V případě, že okolní obce s financováním nepomohou, o peníze se budou muset v Šumavských Hošticích postarat sami. „Otázkou financování se ještě budeme zabývat na některým z následujících zasedání,“ uvedl starosta Šumavských Hoštic. Důležité je, že kapacita docházejících dětí se rozhodně snižovat nebude. „Školka bude mít větší kapacitu a naopak si budeme moci dovolit přijmout tři nové předškoláky,“ dodal starosta obce.