„Osobně se domnívám, že se jedná o potřebné opatření. Jediný problém, který v tomto osobně mám, je rychlost s jakou se vše řeší. Mělo se s tím začít už na podzim. Vadí mi i představa, že by následně po slučování byly děti po 29 ve třídách, snad už je i toto upravené. Odkládání o další roky by nebylo řešením,“ říká Bohumil Ondřich (ČSSD).
Zcela opačný názor zastává Ladislav Velich (KSČM). “Je to chyba, jakmile se jednou nějaká škola zavře, už se znovu neotevře. Školy se dotují vždycky,“ říká. Návrh se nelíbí ani Zdeňkovi Kollarovi (KSČM). „Moc se mi to nelíbí, je to překotné, chaotické a rychlé. Tři základní školy jsou nyní sice moc, ale lepší by byl postupný útlumový program,“ poznamenal Kollar.
„Myslím si, že je to rozumné a jediné možné řešení, jestliže chceme školství řešit. A řešit bychom jej měli,“ říká Jiří Vejvoda (ODS).
Svou ruku prý nezvedne k souhlasu Jana Krejsová (ČSSD).
„To, co nám bylo předloženo jako koncepce, není koncepcí. Dělat takové rozhodnutí takto rychle a bez rodičů a školy, se mi nelíbí. Pro mne by bylo variantou postupovat jako v případě mateřských škol, které řídí jedna ředitelka. Odpadla by rivalita o peníze a na školách by se investovalo podle skutečné potřeby a priority,“ říká.