„Respektovali jsme pouze většinový názor zastupitelů a přišlo nám rozumnější jednání přerušit,“ komentoval včera pro Prachatický deník starosta Jan Bauer situaci na pondělním jednání zastupitelů.
Zdůraznil však, že ve čtvrtek budou všichni zastupitelé hlasovat za sebe a neexistují žádné koaliční domluvy. „Není to o stranické disciplíně. Statistiky říkají, že většinový názor hlasů při jakémkoliv rozhodování jde napříč politickým spektrem, “ upřesnil.
Rozhodnutí o tom, zda se základní školy sloučí, by mělo padnout ve čtvrtek večer v tělocvičně základní školy Zlatá stezka. I v případě, že navržená koncepce školství ve městě nebude odsouhlasena, budou se školstvím zastupitelé zabývat i nadále. „Vyřešit to musíme. Na finanční stránku věci nás upozorňuje i finanční výbor města,“ vysvětlil Bauer.
Počty dětí říkají, že jich ze základních škol více odchází než přichází. „Ve škole v Národní ulici je kapacita 660 a chodí jich tam 325. Ve Zlaté stezce pak 600 dětí a obsazeno je 364 míst. Čísla jsou však částečně zkreslená tím, že Zlatá stezka má v letošním školním roce naposledy tři třídy v devátém ročníku, což se v příštím a následujících letech vinou nedostatku dětí nebude opakovat,“ vypočetla vedoucí odboru školství Růžena Štemberková.