„Stěhovala jsem se ze zdravotních důvodů. I když v našem paneláku výtah byl, ne vždy fungoval. A vyjít do osmého patra s bolavýma nohama mi dělalo velký problém,“ vzpomněla seniorka.

V prachatickém domě s pečovatelskou službou na Skalce si to opravdu užívá. V pobytu vidí Blažena Kehmová jen samé výhody. Ve svém věku se nemusí starat o úklid společné chodby, což bylo v paneláku běžné. „Donesou nám ale i obědy, nakoupí cokoli chceme a v případě, že někdo už potřebuje, pomohou i s hygienou,“ pochvaluje si.

Volný čas si užívá v klidu na pokoji. „Ráno vstanu okolo sedmé, pomodlím se a poté si trochu v pokoji poklidím. Někdy si vyperu drobnější prádlo, to těžší ale nechávám už na pečovatelkách. Pravidelně chodím do kostela svatého Jakuba na večerní mše,“ vyprávěla Blažena Kehmová.
Cesta do kostela je dlouhá procházka, trvá ji to někdy i dvě hodiny. „Za to mi to ale stojí, nejenže se pomodlím, setkám se tam i s lidmi, se kterými si popovídám. V domě jsem totiž většinou sama, protože chci mít klid,“ řekla seniorka. V domově je velmi spokojená. Za příjemnou atmosféru, kterou v domě má, totiž může poděkovat vždy milým pečovatelkám.