Lyžařský areál Zadov rozjel letošní sezonu v sobotu, a to včetně večerního lyžování. „V sobotu tu bylo přes den kolem 250 lidí, večer pak zhruba stovka lyžařů. Obdobná situace byla i včera,“ potvrdil v neděli k večeru ředitel LA Zadov Milan Čertík.

Příznivci sjezdového lyžování si mohou vybrat zatím jen z omezeného počtu sjezdovek, i když technického sněhu je již nyní slušná vrstva. „Zatím nejezdíme na pravé straně u můstků, kde ještě dosněžujeme. V provozu je ale levá strana, lyžařská škola i půjčovna lyží. Vlek se rozjel také u Horejšů. Mimo provoz je momentálně ještě sjezdovka na Churáňově, kde jsme závislí čistě jen na přírodním sněhu a totéž platí o sjezdovce na Nových Hutích, potvrdil včera Čertík.

Na Kobyle mají k dispozici celkem třináct tyčí a tři sněhová děla, která jedou od půl deváté večer do osmé hodiny ráno téměř naplno. „Máme menší problémy při čerpání vody, ale i tak jedeme co to dá, takže tady leží upravená vrstva zhruba třiceti centimetrů technického sněhu,“ dodal Čertík. I s ohledem na předpovědi počasí by tak na Šumavě mělo být dostatečné množství sněhu nejen do Vánoc, ale i během vánočních svátků.

Lyžuje se také nedaleko Prachatic na Libínském Sedle. „Jedeme už od pátku a zájem je veliký. Všichni už se těší na novou sjezdovku,“ potvrdil včera za provozovatele malého sjezdového areálu Petr Ludačka z občanského sdružení Libín 1096. I tady je přitom v permanenci technika na umělé zasněžování. „Předpokládáme, že od středy zahájíme celodenní provoz až do konce svátků,“ dodal.