Od roku 1996 byl ředitelem volarské základní školy Jaroslav Šiman. Po jedenácti letech na posledním jednání rady, která se konala minulý týden, podal rezignaci na svou funkci ze zdravotních důvodů.
Rada zároveň Jaroslava Šimana pověřila výkonem funkce do doby jmenování nového ředitele.
„Ode dneška se mohou zájemci hlásit do konkursního řízení. Pokud nebudou žádné problémy, myslím, že by nový ředitel mohl nastoupit do funkce od prvního září, tedy nového školního roku,“ informovala volarská starostka Martina Pospíšilová. Ta zatím nemohla říci, kdo by mohl být onou jmenovanou osobou.
„Myslím si, že by bylo dobré, kdyby to byl někdo ze současných učitelů naší školy,“ doplnila starostka s tím, že to samozřejmě může být někdo úplně cizí.
Ke své rezignaci se dosavadní ředitel Jaroslav Šiman nechtěl příliš vyjadřovat. „Nechci to příliš rozebírat. Byl jsem pozván na zasedání rady města, kde se o celé věci diskutovalo a nakonec toto jednání vyústilo v mou rezignaci,“ vysvětlil. Dále uvedl, že byl před pěti lety na operaci srdce, ale i přesto chce stále pracovat jako učitel. „Do důchodu mi zbývá pět let a i když nebudu ředitelem, chci zůstat ve škole a učit své předměty,“ řekl Jaroslav Šiman. Spolupráci na této úrovni potvrdila i starostka.
„Cítil jsem, že ve vedení města, které je zřizovatelem školy, již nemám podporu a nemá zájem na tom, abych byl dále ředitelem, to jen podpořilo mou rezignaci,“ doplnil Jaroslav Šiman s tím, že dále již nebude hovořit, jelikož nechce vyvolávat zbytečné spekulace a dohady ohledně této záležitosti.
Důležité je, aby byla škola vedena na špičkové úrovni, ať už ji povede kdokoli.