Jedním slovem klid, tak by se také daly charakterizovat letošní silvestrovské oslavy z pohledu zdravotníků i městských strážníků.
„Tentokrát byl klid. Až na jeden technický zásah, který byl ale k večeru, se na Silvestra nic nedělo,“ potvrdila zástupkyně ředitele HZS, územní odbor Prachatice Růžena Vejvodová.
Stejné poznatky měl také ředitel Městské policie v Prachaticích Ivo Novotný. „Oslavy po městě proběhly v mezích normálu,“ shrnul silvestrovskou noc Ivo Novotný, který doplnil hlídku ve městě. Výjimku činila jen menší dopravní nehoda v Zahradní ulici, kterou podle ředitele městských strážníků vyšetřují dopravní policisté. I k té ale došlo ještě před čtvrteční půlnocí. A tak jediné, co kolem druhé hodiny ranní v Prachaticích připomínalo silvestrovské veselí, byly zbytky po zábavné pyrotechnice a množství střepů ze sklenic a lahví. O ty se ale velmi rychle postarala úklidová četa.
„Podobně jako v jiných letech byl z hlediska závažné trestné činnosti. Policejní hlídky řešily pro tento den běžné přestupky proti veřejnému pořádku, hlášena byla krádež bundy v jedné z restaurací a poškození jedné z výloh v Prachaticích,“ sdělila včera k událostem na Prachaticku policejní tisková mluvčí Radka Sovová.
Tentokrát byly bez práce naštěstí také zdravotničtí záchranáři. A tak jediným vážnějším následkem oslav může být pro řadu lidí jen novoroční kocovina.