V Jihočeském kraji se chystají opravy třinácti silnic a jednoho mostu se zaměřením zejména na komunikace třetí třídy. Rekonstrukce se týkají také Prachaticka.
„V červenci zahájíme opravu silnice vedoucí z Žitné směrem na Vitějovice. Jedná se o cirka sedmikilometrový úsek cesty. Hotovo by mělo být za tři týdny a opravy budou stát devatenáct milionů korun,“ sdělil vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Jihočeského kraje Jiří Klása.
Dostane se i na další silnice na Prachaticku. V současné době se již dokončují opravy komunikace vedoucí z Netolic na Rabín, pokračovat se bude dále na Krtely. „Naplánované jsou také rekonstrukce cesty z Dubu na Tvrzice a současně s tím na Javornici, dále pak silnice z Benešovy Hory na Šebestov u Vacova,“ doplnil jiří Klása.
Ročně kraj do těchto oprav investuje zhruba jednu miliardu korun. Mnoho silnic je však stále ve velmi žalostném stavu. Podle hejtmana Jana Zahradníka přibližně 5500 kilometrů silnic není v dobrém stavu.
V Jihočeském kraji se letos opraví ještě například most ve Václavově na Jindřichohradecku či cesta mezi Trhovými Sviny a Ločenicemi.