Jde o frekventovanou silnici, neboť je hlavním a jediným tahem ve směru na Lhenice.
Zrádné místo, které láká řidiče k sešlápnutí plynového pedálu. Jenže, podle vedoucího prachatického Dopravního inspektorátu Policie ČR Martina Grožaje jde o velmi zrádné místo. „Pamatuje několik vážných a tragických dopravních nehod. Hlavně v první polovině devadesátých let,“ vzpomněl Martin Grožaj.
Připomněl, že tehdy tam provoz komplikovaly vzrostlé stromy podél vozovky. Stromy se tehdy vykácely, jenže zároveň byly vysazeny nové, které v současné době už opět mají nebezpečné rozměry. Opět by si tak zasloužily vykácet. „Právě stromy podél vozovek jsou pro řidiče velmi nebezpečné. Většinou totiž při nárazu nemají lidé šanci přežít,“ poukázal Grožaj na fakt, že stromy k vozovkám prostě nepatří.
Stejně tak je ale podle jeho slov nebezpečný celý úsek silnice z Prachatic až do Lhenic. „Rovinky střídají ostré zatáčky, které mnohdy šoféři nezvládají,“ vysvětlil. Podle jeho slov je při vyšší rychlosti hodně zrádný už úsek od nemocnice právě do Zdenic. Vinou orkánu Kyrill tam totiž spadly stromy a sráz od silnice je hodně příkrý, na druhé straně je pak hluboká stoka. „Z toho důvodu také byla na jednu stranu vozovky instalována svodidla,“ zdůraznil.
Poukázal ale zároveň na fakt, že vozovka vede částečně lesem a částečně ve volném terénu. „Hlavně v zimních měsících je pak průjezd komunikací velmi nebezpečný, neboť se tam mění povrch vozovky, kdy v lesních úsecích je řidiči mnohdy nečekají více zledovatělou nebo zasněženou vozovku,“ doplnil Martin Grožaj. V létě je na vině nehod v tomto úseku komunikace zase vysoká rychlost a najíždění do zatáček. „Střídání rovných dlouhých úseků s příkrými zatáčkami řidiči nezvládají a právě vinou rychlosti pak mnohdy končí mimo komunikaci,“ zakončil policista.