První z nich se odehrála poblíž Hracholusk, když řidič osobního renaultu chtěl odbočit vlevo. „Ve chvíli, kdy dával přednost protijedoucím vozidlům, tak do něj zezadu narazil Opel Astra,“ vysvětlil pro Deník vedoucí prachatického dopravního inspektorátu Martin Grožaj s tím, že tato nehoda neměla přímou souvislost s čerstvou sněhovou nadílkou. I tak ale došlo k lehkému zranění řidiče opelu. A škodu policisté na místě vyčíslili na sto třicet tisíc korun. „Policisté pak zhruba na hodinu a půl museli omezit provoz na nejvíce frekventované silnici na Prachaticku,“ doplnil Martin Grožaj.

Zato další nehoda, ke které došlo poblíž obce Pěkná u Nové Pece, se stala kvůli namrzlé a zasněžené vozovce. „Srážku dvou osobních vozidel zavinil podle mých informací příslušník hasičského záchranného sboru,“ řekl Grožaj. Ten zároveň upřesnil, že škoda při nehodě vůbec nepřesáhla sto tisíc korun, takže nebylo nutné na místo volat policii. „Účastníci nehody si tedy přivoláním dopravní policie jen přitížili. Přitom stačilo nehodu vyřešit pomocí euroformuláře. Viník nehody sice vyvázl bez pokuty, ale za nehodu bude potrestán svým nadřízeným u hasičského záchranného sboru,“ vysvětlil Martin Grožaj.

Navíc policisté, kteří jeli k nehodě do Pěkné, narazili cestou na jiný a nehlášený problém v dopravě. Poblíž Želnavy totiž na náledí zůstal „viset“ kamion. „Jeho řidič pak zavolal k vyproštění těžkou techniku. Při vyprošťování zablokovali silnici. Překážku v dopravě ale neoznámil policii,“ popsal Grožaj. Doplnil, že povinnost ohlásit překážku v silničním provozu mají šoféři ze zákona.

Policista poukázal na fakt, že pokud by se na trasu vydali hasiči nebo záchranka, mohli narazit na řešitelný problém a mohlo dojít k tragédii.