Dnes pak zhotovitel stavby, firma Strabag a Jihočeský kraj silnici zprovozní. Stane se tak přibližně po druhé hodině dopoledne. Zatím je její statut jen v předčasném užívání, ten skončí v polovině července. „Na vozovce ještě včera vzniky plastické příčné pruhy. To je vlastně psychologický moment pro šoféry k tomu, aby před vjezdem do křižovatky zpomalili,“ upřesnil vedoucí prachatického Dopravního inspektorátu Policie ČR Martin Grožaj.
Zároveň s otevřením nové vozovky však zmizí ta původní, která se napojila u těšovické STSky. Původní silnice skončí u vodárny a bude jen obslužnou. „Křižovatka tam v současné chvíli ztrácí smysl. Motoristé se vlastně na silnici směrem na Prachatice musejí napojit na nové křižovatce,“ upozornil policista. Doplnil, že policie vznesla požadavek křižovatku částečně upravit tak, aby zajistila větší bezpečnost účastníků silničního provozu. Odbočka u STSky proto nebude.
Řidiči tak musejí být při jízdě po nové vozovce více pozorní. „Hlavně ti v nákladních autech, buď ze staré cesty zmizí asfalt úplně, nebo na ní budou umístěny betonové zátarasy. Kamion se na té úzké vozovce už neotočí,“ vysvětlil.
Hned od pondělka pak čeká šoféry částečné omezení provozu u Husince. Tam totiž Strabag začne opravovat část komunikace, která sloužila jako objízdná trasa. „Provoz bude řízen semaforem,“ řekl vedoucí provozní jednotky Strabag Prachatice Jindřich Jileček.
Další část oprav objízdných tras pak bude od křižovatky u Stopařky až k autobusové zastávce Žernovice. „Oprava této vozovky by měla začít o týden později a potrvá přibližně tři neděle,“ doplnil policista.