Kroužek malí zájemci najdou pod názvem Klub šikula. A již zmiňované aktivity mají podle slov vedoucí Jaroslavy Řezankové i svůj vyměřený čas. Dvouhodinový program totiž začíná pohybovými aktivitami. „Scházíme se každý týden a při první hodině, kterou věnujeme sportu, stihneme hned několik her. Tak si děti už například zahrály florbal, který si rovněž i velmi oblíbily, a další míčové hry. Neopomíjíme ani gymnastické cviky a protože máme k dispozici velké míče, můžeme část hodiny strávit relaxačně,“ popisovala s tím, že všechny děti, mezi nimiž jsou i čerství prvňáčci, zvládají v současné době také pohyby obručí.

Podle Jaroslavy Řezankové, jsou všechny hry prostě závislé na možnostech tělocvičny, kterou mají při sportovní hodině k dispozici. „Nedávno děti absolvovaly i opičí dráhu, kterou jsem pro ně připravila. Jinak, když je hezké počasí, využíváme i venkovního hřiště, kde narozdíl od tělocvičny máme při florbalu a dalších podobných hrách skutečné branky. V tělocvičně už musíme improvizovat, a tak se našimi brankami stávají třeba školní tašky,“ s úsměvem vyprávěla vedoucí kroužku, která upřesňuje, že při oblíbených míčových hrách dětem nechybí ani dresy.

Vysportovaní členové kroužku po této hodině následně přechází do učebny, kde nastává druhá část programu, a to tvořivá dílna. „Předtím, než začneme tvořit, si děti na chvilku odpočinou, samozřejmostí je v tomto okamžiku i malá svačinka, kterou mají připravenou. A i když se může zdát, že by děti mohly být po sportovní hodině rozverné, opak je pravdou. Většina z nich se totiž velmi soustředí a to je poznat i na výsledném výrobku,“ představila další část kroužku Jaroslava Řezanková.

A jak uvedla dále, malí šikulové si tak ze společné hodiny už domů odnesli výrobky z korálků, ozdobné kolíky na prádlo, draka, nebo také malovaného ježka a čerta. Na začátku tohoto týdne dokonce zdobili i svíčky. „Určitě se při tvořivých dílnách inspirujeme ročními obdobími a nebo konkrétními svátky a tradicemi. A i když mají děti v učebně své desky, kam si výtvory mohou schovávat, zůstávají spíš prázdné. Děti jsou většinou tak nadšené, že si své práce ještě ten den odnesou domů. Tak tomu bylo i přede dvěma dny, kdy jsme zdobili svíčky. Ty jsme totiž následně i ozdobně zabalili, a tak děti získaly skvělý vánoční dárek pro někoho z rodiny,“ popsala vedoucí kroužku.

Ať už jde podle jejích slov o děvčata nebo chlapce, starší nebo mladší členy, všichni jsou stejně zapálení, a to do obou částí společného programu. „Rozhodně to není tak, že by děvčata třeba byla šikovnější při tvořivkách a zaostávaly při sportu. Všichni se moc snaží a já doufám, že jim to i nadále vydrží,“ s nadšením mluvila o dětech Jaroslava Řezanková, která doplňuje, že poslední předvánoční hodina bude věnována besídce. V programu tak nebude chybět posezení pod stromečkem, kde si společně vypijí čaj, pochutnají si na cukroví a v neposlední řadě si také zazpívají známé vánoční koledy. A stejně jako v jiných hodinách, i v příštím týdnu si na besedě budou vyprávět o různých příhodách, které se jim v poslední době staly.