Okřídlené rčení, které v posledních týdnech dostává trhliny. Problémy, kterými prochází již několik týdnů největší loterijní společnost v České republice, začínají vnímat i ti, kteří sázejí Sportku řadu let. I když není masivní, přeci jen úbytek sázejících registrují také v trafikách, kam lidé s tikety zacházejí nejčastěji.

„Lidé zatím sázejí dál, ale samozřejmě že remcají,“ potvrdila Deníku včera pracovnice jedné z trafik v Prachaticích. „Začínají mít strach, že by mohli o svou výhru přijít, ale přesto si zase vsadí,“ dodala s tím, že všichni mají v povědomí tahanice o jednu z nejvyšších výher, kterou zatím její výherce od ledna nemá. Na rozdíl od tohoto výherce by ale většina z těch šťastnějších s vyplacením výhry problémy mít neměla. „Do půl milionu by je měly vyplácet na poště. My tady přímo na místě vyplácíme maximálně tak do dvou tisíc korun, výherce vyšších částek odkazujeme buď na Českou poštu, nebo přímo do centrály Sazky v Praze,“ doplnila pracovnice trafiky.

Přestože úbytek sázejících zatím není razantní, přece jen jich ubylo. „Lidé sázejí méně, nebo menší částky, většinou tak jeden dva sloupečky. Jsou ale i tací, kteří sázejí pořád plný počet sloupců. Je tu pán, který dává pravidelně plný tiket a ještě se směje, když říká, já je musím podpořit, kluky jedny,“ směje se pracovnice trafiky. Nejnižší sázka ve Sportce může být za šestnáct korun jeden sloupeček, vsazení plného tiketu pak vyjde na 170 korun.

Sazka a. s.
Společnost Sazka vznikla v roce 1956. Vlastníky společnosti jsou občanská sdružení, působící ve sportu a tělovýchově. Posláním společnosti je tvorba prostředků na veřejně prospěšné účely, především pro sport a tělovýchovu. generálním ředitelem je od roku 1995 Aleš Hušák.
Zdroj: www.sazka.cz