A Prachaticko, i když leží trochu stranou velkých rybničních soustav, nabízí i tak široký výběr revírů. A to především těch mimopstruhových.
Při jejich výčtu musíme začít jak jinak než Jihočeským mořem, jak se přezdívá naší největší vodní nádrži, legendami opředenému Lipnu. Mnozí rybáři možná namítnou, že už to není, co to bývalo. Nádrž, která byla kdysi Mekkou lovců candátů, se dnes potýká s různými problémy. I přesto ale jistě i dnes skrývá mnoho rybích obrů, za kterými se vyplatí sem vyrazit. A nemusí to být jen štiky nebo okouni, sumci či boleni. Hlubiny lipenské nádrže mohou skrývat mnohá překvapení. A to hlavně proto, že se zde vyskytují téměř všechny druhy našich ryb.
Začít s rybařením ale můžeme i v Prachaticích. Tady láká Husinecká přehrada a další revíry v její blízkosti. Pozor si ovšem musí rybáři dávat na to, že na žádném z těchto revírů se nesmí vnadit, nádrž vodárenského charakteru to nedovoluje. Kromě dravců se může odvážit vyzvat na souboj některého z vychytralých amurů, kteří brázdí vody Kavanů rybníka, a nebo si může zkusit chytit pstruha, kterého v mnoha jiných rybnících nenajde. Třeba se potom rozhodne začít poznávat i pstruhové revíry, vezme do ruky muškařský prut a nachodí stovky kilometrů podél řek v tichosti, snící o vytouženém králi proudů, jakým pstruh bezesporu je.
Pokud se rozhodne zůstat u klidné rybniční hladiny, může si vybrat rybník Mnich v Netolicích, který je jednou z nejoblíbenějších nádrží v okolí. Na své si zde přijdou především lovci kaprů. K Mnichu ale patří i povodí Bezdrevského potoka, který teče směrem do hlubocké rybniční oblasti. A to už je voda proudná. Pravda, množstvím ryb rybáře neuchvátí. Protéká ale krajinou Blat, člověk v těch místech za celý den nikoho nepotká a může se kochat krásami přírody, které jsou tady jedinečné.
Ještě dále od Prachatic se vyplatí zastavit na mimopstruhové Blanici pod Strunkovicemi, a počíhat si tady třeba do noci na úhoře nebo mníka. Jedinou nepříjemností snad mohou být komáři, kteří jsou v těchto místech nemilosrdní.
Na větší řeky se potom musí z regionu. A to buď za krásami Otavy ke Strakonicím, nebo na Vltavu. A je jedno zda do Českých Budějovic nebo do Českého Krumlova.