A stejně rychle, jako se vývoj projevuje v informační technice, kdy počítač koupený dnes je již zítra starý, zasahuje také do oblasti rybářských potřeb. Bambusové pruty jsou již jen pro fajnšmekry a sehnat je, je téměř nadlidský úkol. V oblasti rybářských prutů dnes vede s přehledem uhlík. A nové materiály jsou hlavním stavebním kamenem i dalšího vybavení. Z rybaření se stala věda, ve které se točí velké peníze. Jako by už nemohl mít úspěch ten, kdo přijde k vodě s pytlíkem brambor nebo krajícem chleba.
„Ryby jsou stále mlsnější. Proto pořád rozšiřujeme sortiment. Myslím si, že některým pojmům již staří rybáři nemohou rozumět. I tak se jim ale snažíme všechno vysvětlit. Rybaření je alchymie. Ale rozhodně je to sport, který může nadchnout každého,“ ujišťoval majitel prodejny rybářských potřeb v Prachaticích Luboš Winzig. Ihned ale doplnil, že praxe vždy zůstane praxí a pro rybáře vždy bude tím hlavním jeho trpělivost a umění pozorovat vodu. Tam, kde ryby nejsou, je nechytí nikdo ani s nejlepším vybavením. Vybavení ale samozřejmě přispívá k lepšímu požitku z lovu. A v dnešní době se dá vyhovět opravdu každému.
„Je těžké říci, co bych doporučil začínajícímu rybáři. Záleží na tom, kde chce chytat, jakou technikou, i kolik chce investovat. Výběr je nepřeberný, mnoho speciálů i objednáváme. Rozhodně se ale snažíme doporučovat kvalitní, například tuzemské výrobky, které jsou sice trochu dražší, ale mají osvědčenou kvalitu. A také odpadají problémy při vyřizování reklamace,“ vysvětloval Winzig.
Podle něho zájem o sportovní rybařinu roste, i když samotný prodej snad v souvislosti s krizí spíše stagnuje. „Jediné co mě tady opravdu trápí, je nedostatek revírů. Myslím si, že by s tím měl rybářský svaz něco dělat, protože rybáři přibývají, revíry ale nikoli,“ upozorňoval majitel prodejny s tím, že pokud si chce někdo z Prachatic dobře zarybařit, musí často projezdit hodně litrů benzínu.