Soutěžilo se v disciplinách Moucha Skisch, Moucha dálka, soutěž na přesnost Arenberg, zde se házelo na speciální terč, zátěž skisch a zátěž dálka.
Mladší do 12. let soutěžili v trojboji a starší v pětiboji. Mladí rybáři se činili a v těžkých povětrnostních podmínkách, kdy teplota dosahoval jen 8.st.C a pro rybáře byl nepříjemný i silný nárazový vítr, který mnohokrát komplikoval rybářům nához, či vedení udice.

Ve Volarech se závodí pravidelně od roku 2005 a vždy zde jeden celo republikový závod pořádáme. Samozřejmě největší akcí bylo mistrovství ČR, které jsme zde pořádali před několika lety a hodně se nám povedlo. Nedělní závody byly celorepublikové, ale kolidují nám s republikovým setkáním mladých sportovních rybářů v Příbrami.

Na stadionuve Volarech bylo 45. závodníku, z nichž soutěží i pět děvčat. Sportovní oddíl reprezentuje šest závodníků. "Ve Volarech máme v současné době celkem osm závodníků a zejména procházíme generační výměnou. Práce s dětmi je náročná a hledat nové talenty je stále těžké. Já jsem optimista a věřím, že opět navážeme na dobrou práci volarských sportovních rybářů. je to sice těžké, ale věřím že najdeme opět talentované děti, které budou chtít bojovat za klub, město a hlavně za sebe tak, aby jsme se dostali opět na naší dobrou úroveň. Věřím že se najde chlapec či dívka, kteří budou schopni svůj talent rozvíjet a podřídí jednotlivé zájmy sportovní rybařině. Pevně věřím, že opět najdeme novou Báru Míkovou, či Roberta Pročku, nebo Vaška Hojdekra," řekl trenér Robert Pročka.

Mladé závodníkyRobert Pročka trénuje společně se synem a oba měli nelehký úkol, neboť působili jako pořadatel a rozhodčí. Závodníci tedy bojovali, nahazovali udičku a všichni chtěli dosáhnout co nejlepších výsledků. Za domácí bojoval i Tomáš Juráš, který nyní bydlí v Oseku a protože ve Volarech dlouhodobě bydlel a tady i trénoval.,, Přijel jsem z Oseka, kde nyní bydlím, ale ve Volarech máme stále mnoho příbuzných a zejména sportovní rybaření je tady na perfektní úrovni a proto sem moc rád jezdím. Na dnešní závody jsem se moc těšil a chci dosáhnout co nejlepších výsledků i když v tom větru je to moc těžké," Tomáš Juráš.

Mezi nejvzdálenější závodníky bylaAndrea Bečková, která přijela až s Pelhřimova a jak ukazovala v jednotlivých disciplinách ji to náramně šlo. I ona chtěla uspět a v boji s ostatními děvčaty to bylo těžké.

Závody až na počasí vyšly. Volarská organizace rybářského svazu opět nezklamala a svůj cíl splnila. Závod probíhal hladce a v počasí zvítězili všichni.
Ladislav Beran, Volary