Prachatice – Poslední dvě ulice v samotném středu města se v letošním roce konečně dočkají rekonstrukce.
„Půjde nejen o opravy povrchu, ale když rekonstrukce, tak kompletní, opravit se musejí veškeré sítě pod ním,“ upřesnil nedávno prachatický místostarosta Martin Malý. Dodal, že v letošním roce jde o opravy v ulicích Horní a Klášterní.
Dodal, že výběrové řízení na dodavatele stavby má prachatická radnice ukončeno a radní už také odsouhlasili jeho vítěze. „Přihlásily se čtyři firmy, ale jedna nesplnila zadané podmínky, proto byla vyřazena,“ ujistil s tím, že vítězem výběrového řízení se stala prachatická firma Huko, která nabídla nejnižší cenu.
Ta se zastavila na bezmála devíti milionech a čtyřech stech tisících korunách včetně daně s přidané hodnoty. Její vrácení by ještě mohlo celkové náklady snížit. Město je totiž od loňska plátcem.
S opravou Horní a Klášterní se začne hned na jaře a předem připravené výpočty říkají, že oprava potrvá sto sedmnáct kalendářních dní. „V každém případě musí být hotovo do 25. června. Na letošní slavnosti soli musejí řemeslníci zmizet,“ vysvětlil s úsměvem Malý. V obou ulicích budou zároveň vyměněny plynové a vodovodní přípojky, ale také třeba veřejné osvětlení neboť povrch bude jiný. Stejně jako v ostatních ulicích centra tam město nechá osadit kostky.
Investice bude uhrazena z peněz, jež město získává za pronájem vodohospodářského majetku. „Ty si spoříme na zvláštním účtu a využíváme právě na celkové opravy vodovodní sítě podle předem stanoveného plánu. V tomto případě nemůžeme opravovat jen lokálně,“ uzavřel Malý.