Podle slov současného kapelníka Michala Kubáta je to ale rok osamostatnění, předtím totiž kapela fungovala pod záštitou netolické Základní umělecké školy, kde byl ještě vedoucím její ředitel Václav Kazda. „Začátky kapely tak sahají až do roku 2005. Náš původní kapelník nejenom zpíval, ale také hrál na bicí. Po osamostatnění jsme tak mezi sebe přijali nové členy, kteří právě zpěv a bicí za něj zastoupili,“ vyprávěl o začátcích kapelník s tím, že menší změna nastala i v minulém roce. Saxofonistku v kapele nahradil trumpetista.

O rockovou kapelu, jak by se podle samotného názvu mohlo zdát, ale v pravém slova smyslu nejde. Muzikanti, kteří nejčastěji hrají právě na plesech, ale i maturitních večírcích, hravě zvládnou taneční repertoár. V neposlední řadě také zahrají i dechovou hudbu. „Té se určitě nebráníme, je totiž velmi žádaná právě na plesech a zmíněných maturitních večírcích, kde je také střední generace a mnohdy i prarodiče maturantů. Jinak jsou tady také velmi oblíbené pomalé songy. Samozřejmě, že se náš repertoár liší podle toho, na jakých akcích zrovna vystupujeme. Pokud jde o nějaký letní festival, je jasné, že přednost má zase modernější hudba,“ ujistil Michal Kubát.

Ten dále uvedl, že na nich samozřejmě nechybí známé hity od skupin jako je Kabát, Divokej Bill, ale i Žlutý pes nebo Chinaski a jiné. Na otázku, jak často se mladí muzikanti scházejí ke zkouškám, odpověděl Michal Kubát, že i tady je to rozhodně ovlivněné akcemi.

„Pokud máme někde hrát, zkoušky jsou rozhodně intenzivnější. Na nich poté trénujeme tak, aby následné vystoupení a tím samozřejmě i repertoár odpovídal dané akci. A pokud nás žádné vystoupení nečeká, trénujeme podle toho, kolik máme času,“ upřesnil.

Kapelu, která je tak často zvaná na plesy, různé večírky nebo oslavy narozenin a dokonce i jarmarky, například v Netolicích, v nejbližší době čeká možná hned několik dalších vystoupení. „V současné době jednáme o třech akcích. A pokud by to vyšlo, hudebně bychom mohli zpestřit dětský maškarní ples v nedalekých Němčicích, ples v Táboře a nebo jeden firemní večírek. Právě zimní období je totiž pro nás na akce mnohem pestřejší,“ doplnil závěrem vedoucí kapely ROCK BAND Michal Kubát.