Smůla se doslova přilepila na paty řidiči auta Volkswagen Golf. Ten totiž na začátku května popíjel v místní restauraci a následně se nebál usednout za volant svého vozidla. První z jeho smolných kroků byl v tom, že jej monitorovala kamera. „Kamery monitorují ulice poměrně podrobně. Operátor si všiml mladého muže, který vyšel z restaurace a následně odjížděl autem. Poté už jsme jeho další jízdu monitorovali,“ vysvětlil vrchní strážník vimperské městské policie Jaromír Šebánek.
Jakoby toho ale nebylo málo, že řídí pod vlivem alkoholu, měl smůlu znovu. Narazil totiž do sloupu telefonního vedení. „Řidič při projíždění křižovatky ulic Sušická a Sklářská, když vyjížděl z vedlejší ulice 1. máje, se plně nevěnoval řízení a vjel na travnatou plochu u čerpací stanice, kde narazil do zmiňovaného sloupu,“ popsal, jak se řidič dostal až ke sloupu mimo silnici, vedoucí Skupiny dopravních nehod Okresního ředitelství Policie ČR v Prachaticích Luděk Veber.
A teď už neměl řidič smůlu jenom v tom, že jezdí opilý, má ho v hledáčku kamera a navíc boural, ale policisté na místě zjistili další z jeho mnoha prohřešku. Vodzidlo, kterým se proháněl ulicemi města, bylo totiž dočasně vyřazeno, mělo značky v depozitu.
„Technická závada jako příčina dopravní nehody zjištěna nebyla a ani ze strany řidiče uplatněna. Za to provedená orientační dechová zkouška ukázala, že řidič měl 2,79 promile alkoholu v dechu. Na základě toho byl řidič vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojeného s odběrem žilní krve nebo moči, čemuž se na Zdravotní záchranné službě ve Vimperku dobrovolně podrobil,“ přiblížil další zjištěné poznatky Luděk Veber.
Alespoň trochu štěstí řidič přeci jenom měl, nikoho totiž při nárazu nezranil.
Tím však bylo zřejmě veškeré štěstí vyčerpané. Státním zástupcem byly dány podmínky s prověřováním věci formou zkráceného přípravného řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
„Navíc byl řidiči zadržen řidičský průkaz,“ dodal Luděk Veber.
Kamera městských strážníků sice na mladíka nečíhala, ale protože se jedná o „známou firmu“, když operátor zachytil, že mladý muž po návratu z restaurace usedá za volant, pro jistotu jeho další cestu sledoval.