Nemocnice totiž v srpnu získala dotaci ve výši jedenadvaceti milionů korun. Ta je určena na rekonstrukci lůžkových částí. O dotaci rozhodla rada kraje, když rozdělovala zhruba osmdesát milionů korun mezi jihočeské nemocnice.

„Konkrétně se pak jedná o část interního a gynekologicko – porodnického oddělení,“ informoval ředitel nemocnice Bohumil Ondřich.

Pacienti se mohou těšit na lepší zázemí na pokojích. „Na zmíněných odděleních je nutné vyměnit rozvody vody, udělat odpady a změna by se měla týkat i sociálního zázemí, tedy toalet. Pacienti nebudou muset na toalety chodit na chodbu, kde jsou v současnosti, ale budou je mít nově na pokojích,“ poznamenal k výrazné změně, kterou s sebou rekonstrukce na vybraných odděleních přináší, ředitel nemocnice.

Pravděpodobným termínem, kdy interní oddělení dělníci obsadí, je pondělí příštího týdne.

Rekonstrukci bude muset nemocnice stihnout do konce prosince. Dotace je totiž časově omezená, peníze musejí být proinvestované ještě v letošním roce.

„Už nyní jsou oddělení, kterých se rekonstrukce týká, přestěhovaná. V tuto chvíli je interní oddělení na porodnickém oddělení, to se zase přestěhovalo do části, kde dříve byla administrativa nemocnice. Pacienti se ale nemusejí obávat, že by bloudili. Změny jsou vyznačené a své oddělení bez problémů najdou,“ vysvětlil ředitel se slovy, že se nemocnice snaží, aby změnami souvisejícími s rekonstrukcí byli pacienti co nejméně dotčeni.

Připravovanou změnu vítají i pacienti. „Je to určitě příjemné a takovou změnu v nemocnici vítám. Myslím si ale, že je důležité, aby sociální zařízení, pokud má být na pokojích, bylo uděláno tak, aby nebylo například přes příčku narušováno soukromí pacientů,“ poznamenala včera Petra Walterová z Prachatic se slovy, že pro pacienty je určitě pohodlnější, když nemusejí na toaletu na chodbu oddělení.