„Ano, je to tak. Před chvílí jsem telefonicky hovořil s budoucím provozovatelem rehabilitace a ten potvrdil, že se bude otvírat příští pondělí,“ informoval netolický starosta Oldřich Petrášek.

Budou jednat

Novou provozovatelkou rehabilitace bude doktorka Sternová. Od pondělí by se tak mohli začít hlásit první pacienti. Zatím však stále není jasné, zda se podaří uzavřít smlouvu s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. „Již zítra budeme vědět více. Dnes bude mít ještě doktorka Sternová jednání se zástupci VZP,“ potvrdil Oldřich Petrášek. Starosta slíbil, že bude o celé věci dále informovat.

Pokud se smlouvu podaří uzavřít, bude to dobrá zpráva zejména pro občany Domova pro seniory Pohoda. Jak nám sdělil jeho ředitel Jiří Vít, většina obyvatel Pohody jsou právě pojištěnci VZP, kteří by v opačném případě zřejmě nemohli ordinaci navštěvovat.

Historie

I tak lze považovat za úspěch, že se rehabilitace do Netolic vrací. Ve městě chyběla více než rok. Zavřena byla k 30. červnu loňského roku, i přes snahu ředitele Pohody Jiřího Víta a starosty Oldřicha Petráška. Ten tehdy dokonce dopisem apeloval na bývalého ministra zdravotnictví Davida Ratha. Bohužel bez úspěchu.