Další panelové domy pak během léta dostaly nová plastová okna.
S opravou panelových domů s čp. 1002 a 1003 pomohly peníze z programu Zelená úsporám. „Celkem bude stát zateplení a výměna oken bezmála devět milionů korun,“ upřesnil při nedávné tiskové konferenci prachatický starosta Jan Bauer. Hotovo by mělo být zhruba v polovině listopadu.
Na sídlišti zbývá opravit ještě objekt s čísly popisnými 1007, 1008 a 1009. „Ještě před zastavením programu Zelená úsporám se nám podařilo pořádat o finance, zatím to vypadá, že bychom mohli část peněz získat,“ dodal Bauer. Dotace se ale vypočítává z ceny výběrového řízení, ale to zatím není hotové. Opravou toho posledního objektu by měly být městské panelové domy na sídlišti všechny v novém kabátě.
„Otázkou zůstává, co dál, víme, že je potřeba opravit ještě další domy v našem majetku. Například ty v ulici Ševčíkova,“ připustil starosta Bauer.
Doplnil, že pokud bude vyhlášeno další kolo programu Zelená úsporám, bude se město ucházet o další finance. Peníze, které městská správa domů a bytů vybere z nájemného, totiž na tak rozsáhlé rekonstrukce nestačí.