Na veterinární lékaře se obrací jen několik majitelů psů, kteří o čipování stojí. Městská policie zase nedisponuje čtecím zařízením, které by čipy rozluštilo, město nenabízí majitelům takto registrovaných psů žádnou slevu z poplatku. A tak majitelé nečipují, čtečka není zapotřebí a není ani tedy důvod proč dávat slevu.

„Čipování psů byla žhavá otázka před několika lety. Sněmovna se tehdy rozdělila na dva tábory, polovina tvrdila, že je nutné takto psy evidovat, druhá zase, že to jde i jinak a je to týrání zvířat. Já osobně si myslím, že čipování psů není natolik rozšířené, abychom na základě toho poskytovali úlevy nebo nakupovali pro městskou policii čtečku. Zákon majitelům psů čipovat nenařizuje. Větším problémem jsou například psí exkrementy,“ říká starosta Jan Bauer.

„Pokud odchytíme načipovaného psa, můžeme se obrátit na místní veterinární lékaře, kteří čtečku mají. Takových psů je ale minimum,“ říká strážník Miroslav Lahovec, který se stará o zaběhnuté psy .

„Majitelé o čipování příliš nestojí. Navíc je to otázka u kvalitního čipu až pěti set korun. Čipuji zhruba deset až patnáct let, zájemci jsou, ale není jich příliš. Odrazuje je i množství evidencí čipů,“ poznamenal prachatický MVDr. Václav Jůn.