Kynologickou akci zahájil předseda kynologické komise František Hodina a poté za MS Strunkovice nad Blanicí vystoupil ředitel zkoušek a myslivecký hospodář František Šnajdr.

Poté si již vše organizoval vrchní rozhodčí. Na zahájení a na konec kynologické akce slavnostní fanfáry opět zatroubil Theodor Pártl.

Ke zkouškám se přihlásilo rekordních 24 psovodů se svými psy, z toho 15 jezevčíků, 8 jagdteriérů a 1 borderteriér. Při závěrečném hodnocení bylo vyhlášeno, že všech 24 pejsků obstálo, z toho 18 s plným počtem bodů 84. Na prvém místě se umístila vůdkyně Jana Maršálková s jezevčicí Cornelia z Javorové aleje, neboť stanovenou trasu jezevčice překonala za 11 vteřin.

Výměnu lišek a celkovou práci s nimi zajišťovali normistři Jaroslav Augsberger a Josef Krump. Během akce bylo paní Friedkovou opět podáváno kvalitní a rychlé občerstvení.

Vítěz obdržel pohár a knihu s věnováním Okresního mysliveckého spolku Prachatice. Všem, kteří se na hladkém průběhu zkoušek podíleli a vydrželi nepřízeň počasí, patří poděkování. Docílené výsledky byly velmi dobré a jako pravidelně potvrzovaly kvalitní a bezchybné nácviky pod dohledem Pavla Friedka.

Jan Kandl