„Otevřeli jsme tak dvě první třídy,“ informoval včera ředitel školy Petr Horálek, který je od začátku školního roku novým ředitelem. Vystřídal tak ve funkci Jaroslava Šimana, který ve škole zůstal na pozici pedagoga.

„Jsem ve fázi hledání a nalézání,“ řekl s humorem nový ředitel a vážným hlasem pak upřesnil, že se seznamuje se svou funkcí a proniká do tajů vedení školy.

Stejně jako každý nový ředitel nastoupil i on do funkce s vizí, co ve škole změnit. „Chtěl bych sloučit školu do jedné budovy, což je mimo jiné i úsporné. První a druhý stupeň se vejdou do nové budovy. Jedinou podmínkou je nové sportoviště, které bychom museli zřídit,“ poznamenal.

Jaroslav Šiman na post ředitele rezignoval na konci uplynulého školního roku. Podle slov Václava Korytara, otce Tomáše, který zemřel po pádu na doskočišti, se mu nechce věřit, že ředitel rezignoval ze zdravotních důvodů. „Myslím, že měl pochopit, že zavinil smrt mého syna. Pochybil tím, že si neplnil své pracovní a řídící povinnosti,“ řekl mimo jiné Tomášův otec.

“Bývalý ředitel rezignoval ze zdravotních důvodů,“ řekla starostka Martina Pospíšilová.