„Nastoupilo dvaačtyřicet dětí, což je pro dvě první třídy pro výuku ideální stav,“ informovala včera ředitelka Základní školy v Národní ulici v Prachaticích Hana Bolková. Podle jejích slov prvňácky přivítal starosta města Jan Bauer v tělocvičně školy, kde se sešli všichni žáci. „Brečel pouze jeden chlapeček, slzičky ale brzy oschly,“ poznamenala s úsměvem ředitelka se slovy, že letošní vítání prvňáčků bylo trochu netypické, vypadalo jako show.

Čtyřicet jedna dětí

O jednoho školáčka méně nastoupilo včera do Základní školy Zlatá stezka v Prachaticích. „Máme jednačtyřicet prvňáčků, což je přiměřený počet,“ uvedla Kristýna Kratochvílová, která je pověřená vedením školy. Podle jejích slov plakal také pouze jeden prvňáček, který měl oporu ve své babičce. „Nestává se, že by prvnňáčci plakali, že chtějí do školky, většinou jsou odvážní,“ dodala.

Bez slziček

Dvakrát dvacet osm dětí bude chodit do prvních tříd v Základní škole ve Vodňanské ulici v Prachaticích. „Nikdo neplakal, děti si cestičku k nám vyšlapaly už před prázdninami, takže většinou věděly, co je čeká. Děti přivítal místostarosta Prachatic Martin Malý,“ uvedla včera ředitelka Hana Weissová.

Místostarosta na prvním setkání s dětmi zároveň zavzpomínal na svůj první školní den, dokázal i přesně ukázat lavici, ve které jej strávil. „Věřím, že se vám všem bude ve škole moc líbit,“ povzbudil děti. Ty si s ním navíc připomněly zvonění putovním zvonkem, který jim předali deváťáci.

Výběrové řízení

V tuto chvíli je bez ředitele Základní škola Zlatá stezka v Prachaticích. „Komise již otevřela obálky, které byly doručeny do výběrového řízení na nového ředitele. Uchazeče pozvala k pohovoru,“ informoval včera o aktuálním stavu starosta Prachatic Jan Bauer. Doplnil, že bezvládí na škole ale rozhodně napanuje. „Vedením jsou pověřeny kompetentní osoby,“ uzavřel.