On sám se přitom v rámci soutěže rozhodl ochutnat i pečeného kapra, kterého přitom jinak nejí ani na Štědrý den. Přesto svého vystoupení v pořadu „Prostřeno“, který vysílá televize PRIMA, Vojtěch Hudec nelituje. Zejména s televizním štábem prý byla velký legrace.

„Dostal jsem se k tomu přes známé z Prachatic, kteří v nedávné době vystoupili v pořadu „Proměna“. Někdo z jižních Čech zřejmě vypadl z programu, a tak jsem se tam dostal já. Bylo to hodně na rychlo, v pátek večer se mi ozvali z televize, potom jsme přes víkend po telefonu domlouvali podrobnosti, a už v pondělí večer 3. března se točilo poprvé,“ popisoval Vojtěch Hudec okolnosti, za jakých se do soutěže dostal.
První den se natáčelo v Čejkovicích u soutěžící Denisy, kam musel Vojtěch Hudec sám přijet. Už na první návštěvu vezl květinu uvázanou ve Vimperku. „Myslel jsem si, že mí soupeři budou tři ženy a jeden muž. Nakonec to bylo čtyři ženy a já tam byl sám. Neříkám, že bych to odřekl, kdybych to věděl dopředu, to ne. Ale musím uznat, že jsem se cítil trochu nesvůj,“ vyprávěl své zážitky s úsměvem Hudec.

Tomu na první večeři chutnalo, a proto se rozhodl, že dá soupeřce hned deset bodů. „Tím jsem si to trochu zkomplikoval, kdybych dal méně, měl bych potom ještě kam couvnout. Takhle to ale nešlo a nakonec jsem se rozhodl, že pokud mi bude chutnat, dám deset bodů všem soupeřkám,“ tvrdil Hudec.

Druhý den už se natáčelo u něho doma v Šumavských Hošticích. Večerní menu se skládalo z předkrmu v podobě zapečené žemle s mletým masem, polévky z noky, hlavním chodem byl králík na cibulce a jako dezert připravil Hudec zmrzlinový pohár. Tři ze čtyř žen ale králíka nejedly. „Nevím tedy, co vlastně mohly hodnotit, ale to je jedno. Myslím, že jsem udělal chybu při kávě,“ upozorňoval Hudec.

V rámci pohoštění bylo totiž na hostiteli, aby si vymyslel nějaký vtip, nějakou zábavu, která by rozproudila konverzaci. Hudec se rozhodl, že kávu připraví do zvláštních vtipných hrnečků, které dostal darem z Turecka. „Je to takový žertovný hrneček, ve kterém je figurka s trpaslíkem s velkým přirozením. Z počátku to není vidět, když je hrneček plný. Ale vadí to například při míchání, takže se každý začne divit, co v tom hrnečku je. Když dopije na dno, tak to zjistí. Všichni, komu jsem tento hrneček dal, se do té doby zasmáli,“ konstatoval Hudec.

Háček byl v tom, že žádná ze soutěžících tento vtip nepochopila. „Já do dotazníku, který jsme vyplňovali před účastí v soutěži, napsal, že nemám rád blbce. A nakonec to vypadá tak, že jsem ho tam ze sebe udělal. Bylo mi to moc líto. Ale doufám, že kdo mě zná, ví, že zkrátka jsem, jaký jsem, a nebudou mi nic vyčítat,“ přál si Vojtěch Hudec.

Po večeři bylo nutné vymyslet pro soutěžící i další aktivitu. Jako muzikant vymyslel Hudec, že by si s ostatními zazpíval některé známé písně. Ostatní soutěžící ale nesouhlasily. „Tak mi kameraman poradil, že v televizi dávají zápas Chelsea, a že bychom se mohli dívat na fotbal. Proti tomu sice ženy nic nenamítaly, ale já jsem si řekl, že by to pro ně bylo příliš jednoduché. Tak jsem vytáhl nástroje a zpívali jsme – Není nutno a Kdyby tady byla taková panenka. A musím říci, že všechny soutěžící zpívaly dobře. Ale byl zkrátka znát odstup který vznikl,“ pokračoval Hudec.

Každý soutěžící je také porotcem a hodnotí nejen jídla, ale i projev dalších soutěžících. Podle jídla by Hudec sám jako nejlepší hodnotil soutěžící Báru, vysokoškolačku ze Suchdolu u Křemže. Vítězství ale prý nejvíce přál Jarce s Rabšachu. „Je to samoživitelka s dítětem, která bydlí v maličkém bytě. Ani jsme se tam nemohli vejít. Měl jsem s ní velký soucit,“ zakončil Vojtěch Hudec.

Radek Štěpánek