Přesun kotle po areálu Tepelného hospodářství v Prachaticích tak čekaly zbytečné komplikace.
Na průjezd kolony městem dohlíželi místní dopravní policisté. Často nevěřícně kroutili hlavou nad chováním některých řidičů.
„Vzhledem k velikosti podvalníku s tahačem a jeřábu vznikaly problémy především na kruhových křižovatkách. Ty zkrátka na něco takového nejsou stavěné. Prvořadým úkolem dopravních policistů bylo zajistit bezproblémový průjezd. Cíl se i přes nezodpovědné chování řidičů povedl,“ popisoval vedoucí Dopravního inspektorátu v Prachaticích Martin Grožaj.
Právě celá řada řidičů svými vozy často kolonu na cestě blokovala a ohrožovala nejenom sebe, řidiče podvalníku a jeřábu, ale i policisty.
Nečekané problémy pro kovová monstra se objevily také v ulici Národní, kde sídlí areál místního tepelného hospodářství. „Musím říci, že mě řidiči znovu překvapili. Zvláště pak jedna dodávka, která stála i přes upozornění na naprosto nevyhovujícím místě na parkovišti v Národní ulici. Jen díky umění řidičů kolony se podařilo do areálu dostat,“ zhodnotil Martin Grožaj.
„Musím se přiznat, že jsem o průjezdu podvalníku s tahačem a jeřábu nevěděl. Velice mě ale překvapil majitel dodávky, která jim bránila v cestě. Obdivuji řidiče, že si s touto nepříjemnou situací tak precizně poradili. Bylo zajímavé to sledovat,“ uvedl obyvatel ulice Národní Lukáš Materna.
Hlavním důvodem pro přemístění kotle je plánovaná výstavba turbíny poháněné párou. „Ta bude stát na jeho bývalém místě. Kotel máme již dva roky a podařilo se nám ho kdysi koupit za zlomek jeho celkové hodnoty,“ řekl jednatel Tepelného hospodářství v Prachaticích Vladislav Zoch. Podle jeho slov bude kotel stále sloužit jako rezerva. „Pokud bude potřeba, kotel připravíme a začneme jej normálně používat,“ uzavřel.