Přes frekventovanou silnici, která kasárna a sídliště odděluje, se totiž maminky s kočárky vůbec nedostanou, nemluvě například o lidech na vozíčku. Jedinou cestou jsou kovové schody, které jsou navíc v zimě nebezpečné.

„Podali jsme projekt na další etapu bezbariérovosti města. V polovině prosince už bychom měli s určitostí vědět, zda nám byl schválen a pokud v plném rozsahu, mohli bychom začít na přemostění pracovat,“ říká patronka projektu, místostarostka Prachatic Hana Rabenhauptová.

Podle jejích slov by to byl ideální dárek k Vánocům pro město. „Celkem je rozpočet projektu osmadvacet milionů korun, dvacet milionů korun by pak bylo na přemostění. I kdyby se nám nepodařilo získat plnou částku, bylo by výborné, kdyby se nám podařilo získat alespoň na projektovou dokumentaci,“ poznamenala místostarostka.

V tuto chvíli nemá ještě radnice k dispozici ani studii přemostění. „Důležité je vědět, že vůbec máme šanci na tak velkou akci získat finance z grantů, pak můžeme začít se studií nebo řešit, jak by mohlo přemostění vypadat architektonicky,“ dodala.

„Pro maminky jsou schody nesmyslné. V zimě mě ani nenapadne zkoušet, jestli se po nich s kočárkem dostanu, nedá se po nich ani v létě,“ říká maminka Dagmar Václavíková z Prachatic.

„Vadí mi, že musím obcházet celý blok, lepší by bylo vyřešit cestu kolem záchranky,“ myslí si Jan Vozábal.