Běžná nemoc donutila vedení dalších dvou základních škol uzavřít učebny.
Své o tom ví také vedení Základní školy v Národní ulici v Prachaticích, kde se nemocnost žáků vyšplhala na třicet procent. „Naše škola má celkem tři sta čtyřicet žáků, z toho je sto dva nemocných. Situaci jsme sledovali čtrnáct dní, minulý týden se začala výrazně zhoršovat a v pondělí už byla doslova tragická. Kontaktovali jsme pracovníky Krajské hygienické stanice v Českých Budějovicích a rozhodli se školu uzavřít. Děti tak do školních lavic opět zasednou příští čtvrtek, kdy na ně čekají hlavně různé předvánoční akce,“ popisovala nezbytná opatření zástupkyně ředitelky Základní školy v Národní ulici v Prachaticích Renata Sýkorová.
Podle jejích slov chce tímto opatřením škola především zamezit dalšímu šíření nemoci mezi žáky. „Pochopitelně jsme sledovali i situaci na ostatních základních školách v Prachaticích či místním gymnáziu. Teď už chřipka udeřila i u nás, “ dodala Renata Sýkorová.
Stejně tak i v Základní škole Zlatá stezka neviditelný nepřítel začal útočit nejprve zvolna, pak ukázal svou pravou tvář. „Žáci začali výrazně ubývat ve školních lavicích v minulém týdnu. V pátek jsme už měli dvacetiprocentní nemocnost. Uzavřít školu jsme se rozhodli ve chvíli, kdy už chybělo celkem dvacet sedm procent žáků. Škola má celkem tři sta dvacet tři žáků. Po poradě s Krajskou hygienickou stanicí v Českých Budějovicích jsme se rozhodli školu uzavřít na pět dní,“ popisovala ředitelka Základní školy Zlatá stezka v Prachaticích Lenka Králová.
Žáci tak budou mít chřipkové prázdniny do pondělí, v úterý už zasednou do školních lavic. „Je v našem zájmu předejít tomu, aby se nemoc šířila i mezi ostatní žáky,“ dodala Lenka Králová.