Do konce roku vydrží kapacitně druhá etapa skládky v Pravětíně. To znamená, že pokud se městu nepodaří získat potřebnou dotaci na rozšíření skládky o třetí etapu, bude mít v příštím roce problém.
„O dotaci už máme zažádáno, v tuto chvíli ale čekáme, zda a v jaké míře nám bude přiznána,“ říká o financování místostarosta Vimperka Bohumil Petrášek.
Celkové náklady na skládku komunálního odpadu činí necelých dvacet milionů korun. Ideální stav by podle místostarosty byl, pokud by se jim podařilo získat dotaci v plné možné výši, tedy osmdesátiprocentní.
„Pokud ne, budeme muset hledat jiná řešení, jak doplatit náklady. Ty ale nebude platit město, které je sice autorem projektu, ale Městské služby Vimperk, které skládku spravují,“ vysvětlil Bohumil Petrášek.
Část financí, kterou budou potřeba na třetí etapu, v nejlepším případě čtyři miliony korun, si městské služby budou muset půjčit formou úvěru.
„Už když byla skládka budována na určitém území, technicky se řešila po etapách. Stavební povolení na třetí etapu už máme, stejně tak projektovou dokumentaci, teď už jen čekáme na peníze. Nejlepší by pro nás bylo, kdybychom byli o rozhodnutí ohledně dotace vyrozuměni v polovině letošního srpna. To proto, abychom se v září mohli pustit do plánové stavby,“ dodal místostarosta.