„Putování je společným dílem skautů, šermířských skupin Artego a Berit a v neposlední řadě Divadelního spolku Bouček. Celou akci pak technicky a finančně zajišťuje Městské kulturní středisko,“ představil organizátory Petr Moravec. V sobotu úderem druhé hodiny tedy začíná pouť přes devatero hor, neboli úkolů, které každý poutník musí zdolat, chce-li si vysloužit sladkou odměnu.
„Na arkádách jsou připraveny disciplíny jako například střelba z luku, opičí dráha či chůdy a vše je určeno převážně dětem od čtyř do dvanácti let. Vstupné činí pouhou dvacku a rodinné vstupné pak dvojnásobek.“ upřesnil pozvánku Petr Moravec. Tím se však víkendový program pro děti nevyčerpá a hned druhý den přijede na arkády Jihočeské divadlo s loutkovou pohádkou Kašpárek v rohlíku, která zahájí každoroční loutkový seriál nazvaný Vimperský kašpárek.
„Kašpárek v rohlíku je hra ve stylu Fast food theatre, což znamená „rychle a snadno stravitelné představení pro nenáročné konzumenty.“ Jednotlivé scénky a vyprávění vznikaly improvizacemi během zkoušení a propojuje je „hudební majonéza“, kterou tvůrci charakterizují jako „baby punk“, na kterém se podílí elektrická kytara, akordeon, saxofon, klarinet a mandolína. Texty jednotlivých písniček jsou ilustrovány pomocí plochých loutek a doplněny jednoduchou, ale efektní choreografií,“ Představil první z celkem jedenácti loutkových titulů letošního léta Petr Moravec.