Rada města schválila, že na volnočasové aktivity dá i letos prostředky a zájemci o ně tak mohou vyplnit žádost s popisem akce a následně tak mohou získat část nákladů s pořádáním. „Žádosti o finanční podporu mohou zájemci odevzdat na městský úřad do 3. února,“ upřesnila místostarostka Hanka Rabenhauptová. Projekty mohou být podle zadání zaměřeny na oblast sociální, neziskovou, společenskou, kulturní či sportovní. „Ke grantové podpoře našich spolků jsme se zavázali už před lety a chceme tuto oblast dále podporovat,“ vysvětlil starosta Prachatic Jan Bauer.
Radní při vyhlášení možnosti grantů zároveň stanovili výběrovou komisi, která vybere z došlých žádostí. „Poslední slovo budou mít ale stejně radní. Na nich bude schválení výše příspěvku a výběr akce,“ doplnila místostarostka.
Uvolněných tři sta tisíc korun není ale konečná částka. „Další peníze jsou připraveny například na příspěvky pro školy, jež pořádají maturitní plesy, ale také na podporu akcí ve městě. Je jich zhruba jedenáct a jde o akce s prioritním významem,“ uvedl Bauer s tím, že v rozpočtu je na podobné příspěvky asi sto padesát tisíc korun.